Мене не припиняє дивувати завзята, ілюстративна принциповість українських чиновників у питаннях, на яких неможливо заробити. Навіть якщо ця принциповсіть відверто виходить за межі здорового ґлузду. Ні, коли на горизонті вимальовуються обриси ґешефту, наші чиновники демонструють чудеса ініціативності і гнучкості, але лише в цьому випадку і крапка.

***

В березні 2017-го некомерційна фундація «Українці в Нідерландах» на кошти української діаспори в Королівстві Нідерланди придбала автомобіль швидкої допомоги Mersedec Sprinter Ambulance 316 CDI 2006 р.в. для Глухівської центральної районної лікарні. Автомобіль було придбано з метою забезпечення екстреної медичної допомоги місцевому населенню, а також для обслуговування військових частин (до липня 2017 в Глухові базувалася 58 ОМПБр).

Ось як виглядає ця машина. Тобто нормально. Краще, ніж переважна більшість державних українських «швидких», значно краще. Пробіг 190 тис. км, кондиціонер в обох відділеннях, камери спостереження, з повною комплектацію для надання екстреної допомоги.

Для передачі і офіційного оформлення представники фундації звернулись до сумського благодійного фонду «Добрин».

Наказом №679 Міністерства Соціальної Політики України від 21.04.2017 автомобіль було визнано гуманітарною допомогою для безкоштовного розмитнення і передачі через фонд «Добрін» Глухівській ЦРЛ.

Попри ухвалені рішення, починаючи з квітня 2017 року автомобіль швидкої допомоги перебуває на Сумській митниці, позаяк він не відповідає нормам Євро-5.

3 липня митиниця повідомила, що автомобіль зможе перебуває на безкоштовній стоянці до 4 серпня, після цього його переведуть на платне утримання (10-15 євро в день на 90 діб), а далі, якщо питання не буде вирішене, його конфіскують і передадуть якомусь іншому адресату. Також митниця запропонувала вивезти автомобіль з України до 4 серпня. Вивезти назавжди, оскількі відповідно до вимог законодавства Нідерландів, гуманітарна допомога у вигляді транспорта в країну не повертається. Отже автомобіль у такому випадку можна подарувати, наприклад, польській лікарні.

«Українці в Нідерландах» пішли по інстанціях: Глухівська міськрада, Сумська облрада, в.о. міністра охорони здоров’я У.Супрун. Голова фонду «Добрин» звернулася до до в.о. Голови Державної Фїскальної Служби України Продана, однак отримала у відповідь звичайну канцелярщину.

Це не перший для українців Нідерлдандів сумний досвід комунікації з українською бюрократичною машиною. Ще рік тому голова фундації Віра Луценко-Зваан пприсала про тяганину під час оформлення гуманітарної допомоги.

До сьогоднішнього дня ситуація не змінилася, і в зв’язку з цим я хочу звернутися до своєї держави.

Дорога моя державо. Треба щось вирішувати, адже таке ставлення до людей, які добровільно і безкоштовно прагнуть тобі допомогти — це натуральне хамство і невдячність.

Прикро, що для матері російського окупанта Агєєва ти знайшла можливість перетнути кордон попри те, що це суперечило твоєму законодавству, щоб вона провідала тут свого вилупка і записала чергову «чєлобітную» Путіну. А ось для нашої діаспори, яка четвертий рік разом з усіма українцями несе тягар війни і соціально-економічної кризи, у тебе поступок немає.

Дуже прикро.