Водночас зруйнований саме олігархічний консенсус, тобто домовленість між олігархами. А це і означає високу імовірність загальногромадського бунту, яка знову ж таки може бути використана в новому олігархічному консенсусі.

Звичайно, зменшився протестний потенціал бюджетників та пенсіонерів, оскільки відлучення від бюджету лише деяких олігархів дало змогу підняти мінімальну зарплату та навіть пенсії.

Руйнування інфраструктури через олігархічне здирництво та зволікання з введенням справедливої тарифної політики натомість збільшує протестний потенціал решти громадян.

Відкритий саботаж реформ чиновниками, які сидять на валізах і готові утекти, кожен день теж збільшує цей протестний потенціал громадян.

При цьому планований нині загальногромадський бунт на тлі війни підвищує небезпеку розколу країни, а це водночас має декілька причин.

Перш за все, руйнування олігархічного консенсусу це руйнування тієї зв’язності, яку свого часу Юрій Романенко назвав єдиним, що втримує цілісність країни. Більше того, окремі олігархи, які незадоволені посиленням іншої частини олігархів, працюють на сепаратизм своїх регіональних бізнесів і своїх регіонів.

По-друге, влада вдалася до передвиборної технології – розділяй і владарюй – уклавши негласну домовленість з націоналістичними силами: ми вам – українізацію, ви нашій корумпованій олігархічній владі – підтримку.

Я назвав це «галицьким консенсусом», і ніяких змістовних і аргументованих заперечень, окрім емоційних реакцій, не отримав. Більше того, я вважає, що відбувається штучне агресування націоналістичних сил в Україні, які бажають отримати більше влади, ніж вони отримали після революції 2013-2014-их років. Тобто націоналісти бажають переглянути політичні наслідки Революції Гідності.

Ну і зрештою, по-третє, незадоволення владою учасників АТО. Самоагресування їх середовища відбувається на тлі розкрадань військового бюджету та скандальних законів про так звану деокупацію Донбасу.

Отже Україна знаходиться у великій небезпеці політиканської отаманщини, фрагментації країни за ознакою ставлення до націоналізму та олігархічної регіоналізації.

джерело