Одні втрачають, а «Рошен» – багатіє

Прикметно те, що в період економічного занепаду, в 2014 році, коли кондитерські компанії декларують втрати, корпорація Порошенка – багатіє. Якщо конкретно, то «Київська кондитерська фабрика «Рошен» завершила 2014 рік з чистим прибутком 34,8 млн грн, що приблизно у 8,9 рази більше порівняно з 2013 роком. Тоді як у 2014 році ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», яка входить до групи компаній «Nestlе», отримала чистий прибуток у розмірі 22 тисячі гривень проти 28,08 млн гривень у 2013 році.

Фірмові магазини «Рошен» почали масово відкриватись у 2015 році

Та це ще не все. Одразу після того, як Петро Порошенко став Президентом України, почала активно розвиватись мережа фірмових магазинів його кондитерської компанії. Перший фірмовий магазин «Рошен» з’явився у Києві в 2008 році. Вочевидь, бізнес-модель спрацювала. Так, станом на вересень 2013 року фірмових магазинів «Рошен» було всього 10, у червні 2014 року у корпорації «Рошен» було 18 власних торгових точок, а у червні 2017 – вже 43.  При цьому тільки в Києві в 2015 році з’явилося близько 30 нових магазинів – це більше, ніж за весь попередній час існування «Рошену».

Окрім Києва, Рошен має свої фірмові магазини й у Львові (4), Вінниці (4) , Одесі – (3), Харкові  (5), Борисполі (1) та у Броварах (1).

Прикметно, що мережа фірмових магазинів найактивніше розширювалась саме у 2015-2016 роках. До прикладу, у Львові перший фірмовий магазин «Рошен» відкрився 13 жовтня 2015 року. За півроку у Львові працювало уже чотири фірмових магазини. При цьому два з них – у центральній частині міста.

Важко зрозуміти й те, чи орендує «Рошен» ці приміщення, чи викуповує їх у власників. Адже тут варто згадати конфуз, який стався у місті Кременець, що на Тернопільщині. Там на початку 2016 року просто у приміщенні поштового відділення «Укрпошти», за присутності голови Кременецької РДА та керівника Тернопільського обласного відділення «Укрпошти», відкрили  фірмовий магазин «Рошен».

«Сліпе правосуддя, сліпий траст – це все добре. Але ми не сліпі. Ми бачимо появу нових і нових магазинів: вони скрізь. Спочатку приїжджає бригада «комунальників», які зносять невеликі крамнички,  відмазка –  дозволу немає. А на їхньому місці через тиждень виростає магазин «Рошен». З усіма документами, мабуть. Точно ніхто не знає. Та ще й у відкритті приватних закладів на території держпідприємств у робочі години беруть участь чиновники різних рангів, – обурювався у соціальних мережах голова незалежної профспілкової організації «Трудова солідарність» Віталій Махінько.