Роман Сініцин:

Про московський патріархат заніматєльних історій.
І їх позиції в українській владі.

Зайду здалеку.
Почнемо з того, що про УПЦ Московського патріархату наші “нові” політичні еліти взагалі не говорять ніяк. Вигороджувати УПЦ МП в чомусь – репутаційно не вигідно, закидають гімном, так можна і рейтинг злити.

Мочити публічно – теж табу. Надто сильні позиції і надто багато прибічників і адептів московської церкви в високих кабінетах, які втім вдало мімікрірували під ту саму пост-майданну еліту і патріотів.

І це не зважаючи на те, що тільки дебіл не розуміє, що УПЦ МП – крім того, що величезна російська бізнес і лобістська структура, ще й пряма агентура москви. Просто дивізія феесбешніків в рясах – розкидана більш-менш рівномірно по усій території України.
І це величезна загроза.

Варто згадати їх роль в розкачуванні «русской весни» на Сході та в Криму. Люди дотичні до АТО, особливо періоду 2014, можуть багато розказати про храми УПЦ МП на Донеччині чи Луганщині де сєпари, за пособнічеством місцевих «святих отців», переховували зброю і бк і звідки вели вогонь по українським позиціям та колонам. У відповідь стріляли само-собою не дуже охоче. В церкву ж «прилетить», скандал буде, «виєбуть».

Сам стикнувся з впливом УПЦ МП під час того коли ми в минулому році з Громадської ради при СБУ (членом якої я недовгий час був) випиздили товаріща Тандіта – людину без біографії, яка хз звідки взялась при конторі і тягнула в цю ж громадську раду «кіборга», а за сумісництвом учасника «хресної ходи» з новінським і бойко.

Після скандальчику там, за участі реальних кіборгів, Громаду швиденько розігнали і вже десь рік вона не діє. Хоча за законом має діяти хоч якась. Як з цієї ситуації вийдуть – питання до СБУ. The Security Service of Ukraine – ау, а де ваша громрада?
Ну але я не про це.

Є такий історик Вова Омельчук. Досліджує державно-церковні взаємини часів Гетьманщини, історію українських спецслужб того ж періоду і інші такі штуки мало цікаві пересічному громадянину.

Після Майдану Вова став співробітником Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, який знаходиться в підпорядкуванні Мінкульту, де міністр як ми пам’ятаємо – «голос Майдану» Євген Нищук.
А знаходится заповідник на території Лаври.

Крім того, що Вова пише свої скучні, але мабуть потрібні монографії про державно-церковні взаємини – він методично і давно кошмарить УПЦ МП на ефірах, в фейсбуках і в коментарях ЗМІ.

Не просто накидує гівна, а проводить історичні паралелі і доводить оцими науковими методами.
Доводить небезпечність УПЦ МП і необхідність щось з ними робити.

А недавно ще й був чи то сценаристом чи то консультантом циклу документальних фільмів «Українська Церква новітньої доби», де в одній з частин просто катком проїхались по російській церкві як ледь не основному і найнебезпечнішому агенту російського імперського впливу.

З історичними пруфами, коментарями експертів і.т.д (посилання буде першим коментом під цим постом).

І є Паша «Брабус», ось він на фото.
Або Владика Павло. В миру Павло Лебідь. Настоятель Києво-Печерської лаври. Неймовірно впливовий упирь. Уряди, міністри, президенти приходять і уходять, а Паша завжди на місці. Благословить, порішає, слово замовить перед ким треба, «духівником» стане.
Десятки корупційних скандалів Паші до одного місця, Паша нерушимий.

І Вова Паші дуже заважає. Бо фактично Паша у себе ж на території тримає людину, яка системно підриває позиції російської церкви.

І от викликав до себе не так давно Паша заступницю міністра Нищука – Тамару Мазур (про цю женщіну і її таланти якось окремо напишу) і у Вови різко почались проблеми.

Вова пішов в архів, як науковий співробітник – на Вову складають документи про неявку на робочому місці.

Сьогодні Вову викликали на «комісію» з співробітників Мінкульту, складати якийсь акт, нібито він побив зранку співробітницю. Хочуть виставити психопатом, щоб ніхто за нього не впрягався. Вова наполіг на необхідності виклику наряду поліції для фіксації незаконних дій і щоб розібрались кого він там бив, після цього “комісія”, яка мала зафіксувати факт побиття і відібрати в нього пояснення здулася і пішла радитися, що з ним робити далі.

І от впевнений, що в цій ситуації за Вову ніхто не заступиться. Жодних коментарів від «голоса Майдану» ми не почуємо.

Вову, за указанієм непотопляємого Паші «Брабуса» мінкультівські банабаки просто поженуть з Лаври, щоб не заважав. Знайдуть за що.
І все.

Мораль? А не буде моралі.

Погано все у нас з УПЦ МП.

Джерело