Під час погоджувальної ради народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв звернувся до колег-парламентарів: «Я хочу звернутися до всіх народних депутатів з проханням не дозволити втягувати себе в ігри

на кшталт тієї, що ми бачили минулого тижня, коли, з одного боку, Президент України каже: «Я не можу внести законопроект про Антикорупційний суд, тому що не відкликаний депутатський», а з іншого боку, колеги з його ж фракції та фракції «Народного фронту» не дають голоси за відкликання цього законопроекту».

«Шановні народні депутати,– акцентує Єгор Соболєв, – у країні найближчим часом обов’язково відбудуться великі зміни. У мене прохання – подумайте кожен про свою особисту відповідальність, про свої особисті голосування.

Не Петро Порошенко залишиться в історії як людина, яка натискала або не натискала за вас кнопку, це будете ви». Аналогічне прохання, за його словами, стосується кампанії цькування Антикорупційного бюро.

Народний депутат зауважує: «Хто у цій залі має сумнів, що Антикорупційне бюро вперше в історії України приходить до топ-корупціонерів?

Хто в цій залі не пам’ятає, що воно створене, згідно із ухваленим нами законодавством за допомогою виборщиків, яких делегували парламентські фракції? Це інституція, якою ми з вами маємо та обов’язково будемо пишатися.

Часи зміняться, і ви, я впевнений, будете говорити: «Я голосував за творення Антикорупційного бюро, за його незалежність, за те, аби все було за правилами».

Відтак, якщо парламент по-справжньому хоче допомогти незалежному контролю за роботою НАБУ, мусить делегувати справді незалежного аудитора. «Антикорупційний комітет ще багато місяців тому рекомендував лідера антикорупційного трибуналу в Гватемалі Карлоса Кастрасану та американського прокурора Марту Борщ. Давайте їх призначимо та усунемо всі питання», – підсумовує Єгор Соболєв.

Джерело