Чернігівська податкова наклала штраф у розмірі 3,383 мільйони гривень на чоловіка, який ввіз так зване “авто на єврономерах” в Україну без розмитнення.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

“Під час перетину кордону у пункті пропуску «Нові Яриловичі» громадянин пред’явив митникам паспорт громадянина Литовської Республіки. Це давало йому право, як нерезиденту, ввезти автомобіль, що перебував на обліку в іноземній державі, без сплати митних платежів у митному режимі “тимчасове ввезення” терміном до 1 року”, – ідеться в повідомленні.

Податківці виявили, що чоловік, насправді, громадянин України, тому має платити ввізні мита і збори за дорогу автівку.

“Згідно з Постановою Чернігівської митниці ДФС громадянин притягнутий до адміністративної відповідальності та повинен сплатити штраф в сумі 3 383 516 грн.”, – зазначають в ДФС.

Очевидно, величезний штраф за дорогу нерозмитнену автівку все ж доведеться сплатити – відповідне рішення прийняли районний та апеляційний суди.

Державна фіскальна служба повідомляє, що потенційних платників штрафів в Україні 236,6 тисяч осіб.

“Станом на 1 листопада 2017 року на території України загалом перебуває понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну – майже 236,6 тис. автомобілів”, – повідомляють податківці.

ТОП-5 країн-членів ЄС, з яких були завезені транспортні засоби (станом на 1.10.2017):
– Польща – 118 тис. авто
– Литва – 54,7 тис.
– Німеччина – 19,9 тис.
– Чехія –14,2 тис.
– Болгарія – 12,4 тис.

Загалом, протягом січня-жовтня 2017 року митниками було складено 17,9 тис. протоколів про порушення митних правил при ввезенні автомобілів, за результатами яких порушникам нарахован127,7 млн. грн. штрафів.

Джерело