Рух «Визволення»

Стан здоров’я нашого ув’язненого побратима Леоніда Литвиненка «Бека» значно погіршився. Зараз він перебуває у Маріупольському СІЗО з підозрою на інсульт. Ми поспілкувалися з Віталієм Погосяном, адвокатом, який захищає «Бека», щоб дізнатися, у якому стані він зараз та чому йому не надають медичну допомогу.

— Що могло стати причиною погіршення стану здоров’я «Бека»?
— Вчора близько 9 ранку слідчий, який займається справою Литвиненка, вирішив відправити його до Волновахи для проведення незрозумілих слідчих дій. Ні мене, ні іншого адвоката він про таке рішення не повідомив. Хоча, згідно із законодавством, мав зробити це, як мінімум, за три дні до безпоседенього перевезення. У процесі підготовки до транспортування Бек годину просидів у окремій камері, де підсудні очікують на перевезення їх до іншого місця. Там йому стало дуже погано – почалися проблеми із мовним апаратом, сильний головний та серцевий біль. Як наслідок – перевезення до Волновахи відмінили

— Як на це зреагувало керівництво СІЗО?
— Як тільки стало відомо про погіршення стану здоров’я Леоніда, один із наших місцевих адвокатів приїхав до СІЗО. Там він подав заяву на ім’я начальника слідчого ізолятора, щоб персонал викликав швидку, яка зможе надати кваліфіковану допомогу підзахисному. Начальник СІЗО прийняв цю заяву та відповів, що сьогодні до 12 години дня проблему вирішать.

— І які результати станом на зараз?
— Попри обіцянки, жодної медичної допомоги Леоніду так і не надали. Бо у слідчому ізоляторі немає профільного лікаря, що може його обстежити. Адвоката, який знаходиться безпосередньо на місці подій, до нього також не впускають. Дозволяють лише спілкування телефоном. По голосу можна чітко простежити погіршення стану підзахисного. Говорити йому дуже складно, мова стала більш нечіткою, що дає підставити робити припущення про його передінсультний стан.

— Чи зверталися ви до вищих інстанцій із проханням допомогти розібратися у цій ситуації?
— Ми звернулися до Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської з проханням надіслати запит до Маріупольського СІЗО, в якому вони мають надати детальну інформацію про стан здоров’я ув’язненого. До своєї відповіді СІЗО прикріпило довідку про те, що зараз Леонід знаходиться під наглядом лікаря, а його життю нічого не загрожує. Так само у ній вказано, що найближчим часом до нього збираються доправити кардіолога.

Проте правдивість цієї інформації ніхто, окрім Маріупольського СІЗО, підтвердити не може. Адже адвоката не пускають ні до Леоніда, ні до начальника слідчого ізолятора, який зараз відсутній на місці подій.

«Бек» був одним із організаторів табору руху «Визволення» на Грушевського, який вийшов на боротьбу із топ-корупціонерами. 26 листопада його затримали правоохоронні органи та незаконно доправили до Маріупольського СІЗО.

Джерело