У неділю, 4 лютого, вулиця Хрещатик була заблокована учасниками автопробігу Всеукраїнської організації «Авто Євро Сила». Близько 1300 автомобілів припаркувалися на проїзджій частині вздовж всієї вулиці від вулиці Богдана Хмельницького до Майдану Незалежності, а також – на прилеглих вулицях та площах. За даними правоохоронців, в мітингу взяли участь понад три тисячі осіб.

Зі сцени, встановленої навпроти будівлі Центрального універмагу, виступили активісти об’єднання, які закликали владу знизити податок на розмитнення авто, що ввозяться з-за кордону. Також звучали гасла про викорінення корупції на українській митниці,  скасування існуючих обмежень на перепродаж уже ввезених в країну авто та розробку дієвого механізму їх розмитнення.

За словами співзасновника «Авто Євро Сили» Олександра Чернявського, головна мета учасників акції — домогтися доступною розмитнення автотранспортних засобів. «Потрібно прибрати акциз, який робить автомобіль в 4 рази дорожчим, ніж в Європі. Також — прибрати фальшиве Євро-5 обмеження на перепродаж автомобілів. Як тільки приймається відповідний закон, все ті автомобілі, на яких ми їздимо, просто під’їдуть і пройдуть необхідну процедуру розмитнення» — сказав громадський діяч. «Настав час зіштовхнути справу з мертвої точки. Ми говоримо про єдиний закон і про єдиний результаті, і я думаю, що всі ці люди розуміють, що ми робимо, і що робимо ми це відверто для людей, тому вони і приїхали сюди висловити свою підтримку» — заявив голова ГО «Авто Євро Сила» Олег Ярошевич.

Нагадаємо, ГО  “Авто Євро Сила” — рух, заснований у 2016 році для захисту прав автовласників. Зараз існує 120 осередків громадської організації, які нараховують 60 тисяч активних учасників.

Всеукраїнська акція на підтримку розробки та впровадження законопроектів про доступне розмитнення кожному українцю, 4 лютого пройшла одразу у всіх обласних центрах України. Метою акції проголошено інтенсифікацію діалогу з владою про доступне розмитнення транспортних засобів.