У Російській Федерації Ульянівський районний суд під головуванням судді Ельміри Касимової прийняв безпрецедентне рішення: відтепер росіянам заборонено навіть дивитися на іспанський м’ясний продукт хамон (в’ялений свинячий окіст) через інтернет.

Сайт розташованого в Іспанії магазину, на якому росіяни могли замовити хамон з доставкою по пошті, цим же рішенням суду був внесений в Єдиний реєстр заборонених ресурсів як «загрозливий основам конституційного ладу Російської Федерації, основ моральності і законним інтересам громадян», – повідомляє by24 з посиланням на «Новые Известия».

Тепер сумно відомий «Роскомнадзор» буде зобов’язаний протягом декількох днів заблокувати доступ до ресурсу, на якому містяться зображення забороненого на території Російської Федерації продукту, інформація про нього, а також ціни». Це є однією з вимог, викладених в рішенні суду Ульяновського району по справі № 2а-685/2016.

У своєму рішенні суддя Ельміра Касимова послалася на Федеральний закон № 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації», яким дійсно передбачена така міра захисту росіян від відомостей, які «загрожують основам конституційного ладу». Мабуть, вона вирішила, що, надивившись на картинки з зображенням забороненого в Росії «путінськими антисанкціями» іспанських м’ясних ласощів, росіяни відразу ж побіжать скидати владу.

Цікаво, що, незважаючи на це, іспанський інтернет-магазин м’ясних продуктів здаватися не збирається. Як і згортати свій бізнес у Росії: він уже розіслав своїм клієнтам в цій країні електронні листи з рекомендаціями, як обійти блокування «Роскомнадзора». У числі іншого, для цього іспанські м’ясовиробники пропонують використовувати спеціальні програми, доступні для завантаження ресурсів з Apple AppStore та Google Play.

Джерело