Не варто волати про порушення свободи слова, коли українські ЗМІ, фактично, грають на полі російських спецслужб. Адже не перевіряючи інформацію, її дуже часто публікують українські ресурси.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

«Не було ніякої теплої зустрічі Трампа з Путіним. Адже намагання знизити тиск з боку США на країни Європи, які є союзниками Російської Федерації, є елементом російської контрпропаганди. Зокрема, йдеться про Німеччину, Австрію та Італію, де до влади прийшли уряди з відверто проросійськими поглядами», – сказав Снєгирьов.

Також він вважає, що останні заяви Трампа на саміті НАТО про те, що США більше не будуть безкоштовно захищати під «американською парасолькою» країни Європи, свідчить, що Америка зайняла доволі жорстку позицію щодо своїх європейських партнерів. Тому Росія зараз намагається вплинути на це за допомогою ЗМІ.

«Щоб знизити тиск на країни Європи, які перебувають у фарватері російської політики, через український інформаційний простір намагаються вкинути месиджі про теплу зустріч Трампа, договірняки щодо референдуму на Донбасі. При чому ця інформація не підтверджується, як і про відставку Суркова», – зазначив він.

На його думку, такі дії є елементами інформаційної війни, які за останні два місяці розгорнулися в інформаційному просторі не лише України. Тому, навіть, Курт Волкер, людина, яка займає чітку проукраїнську позицію, змушений виправдовуватися і пояснювати позицію США.

«Ми самі відштовхуємо наших стратегічних партнерів. Бо казати про те, що Німеччина є стратегічним партнером України… Вибачте, але вона нам запропонувала варіант Штайнмайєра про фактичну капітуляцію перед РФ. Тому я б хотів звернутися до українських журналістів, що не варто волати про порушення свободи слова, коли ви, фактично, граєте на полі російських інформаційних і російських спецслужб. Адже інформацію треба перевіряти», – наголосив Снєгирьов.

Нагадаємо, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер наголосив, що без контролю України над тимчасово окупованими територіями неможливо проводити референдум, бо він буде нелегітимним.

Джерело