Окружна прокуратура Люблінського воєводства почала розслідування висловлювань голови Українського товариства у Любліні Григорія Купріяновича.

Йому загрожує три роки ув’язнення за статтею кримінального кодексу про «публічну образу польського народу або Республіки Польща».

Як пише Onet, справу порушено за заявою люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, якому не сподобались висловлювання голови Українського товариства у ході пам’ятних заходів у Сагрині, присвячених вшануванню українців, вбитих поляками в 1944 році. Купріянович порівняв події у Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і, як висловився Чарнек, «зрівняв 130 тисяч жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року».

Офіційних звинувачень Григорію Купріяновичу поки не висунуто, прокуратура вивчає відеео його виступу. Сам він заявив:

Я здивований рішенням районної прокуратури в Замості. Я не знаю, в якому місці мого виступу можна знайти підстави для початку розслідування «щодо публічної образи польської нації». Якщо причиною цього є історичні факти, про які я згадав у Сагрині, то обвинувачення має бути спрямоване проти осіб, що вчинили ці злочини, а не проти мене

ДЖЕРЕЛО