Як стало відомо раніше, Президент України Володимир Зеленський ввів до структури Адміністрації президента посади свого першого помічника і помічників, представника президента у Верховній Раді, радників, прес-секретаря та представників президента.

Як повідомляється на сайті президента, відповідні зміни було внесено його указом №347/2019 від 31 травня до затвердженого указом глави держави від 2 квітня 2010 року Положення про Адміністрацію президента України. Необхідні зміни було внесено і в указ президента від 14 липня 2014 року “Питання адміністрації президента України”.

Раніше з цих посад в структуру АП входили тільки радник і прес-секретар президента.

Після свого повернення з перемовин із главами європейських держав Емманюелем Макроном та Ангелою Меркель, Президент Зеленський провів ряд кадрових призначень, спрямованих на розбудову міжнародних відносин, внутрішньодержавного екномічного зростання, посилення співробітництва з європейським бізнесом, а також із безпековими функціями Адміністрації Президента.

Із власних джерел в Адміністрації стало відомо, що одним із нових призначенців став Сергій Петрович Жданов, юрист, правник, екс-слідчий Генеральної прокуратури України, який займався розслідуваннями кримінальних справ в особливо тяжких злочинах організованих злочинних угрупувань. Сергій Жданов має диплом з відзнакою Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого та великий досвід роботи на керівних посадах.