Після нетривалого затишшя, Надія Савченко знову взялася за свою політичну кар’єру. Тепер вона відроджує колишню славу Народного Руху, потискає руку з позбавленому депутатської недоторканності Вадиму Новинському і веде переговори з бойовиками не повідомляючи СБУ. У той час, поки Савченко розпалює навколо себе все нові скандали, портал «Знай.ua» вирішив згадати, яку лепту в історію України внесла колишня «бранка Кремля».

Грубо кажучи, політична кар’єра Савченко почалася в той день, коли «Куля», в ролі бійця батальйону «Айдар», і ще шестеро добровольців, порушивши наказ начальства і нікому не повідомивши про свої наміри, пішла в розвідку і потрапила в полон. Визволяти свою бойову подругу тоді вирушили десантники. 17 з них — не повернулося. Шестеро — підірвали себе гранатами, щоб не потрапити в полон. З розвідки не повернувся і один з тих, хто супроводжував Савченко «в рамках завдання». У тому числі і за цю «операцію» згодом Надія отримає звання героя України.

«Борючись за свободу Надії Савченко», парламент 26 листопада 2015 року ухвалює Закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», ініційований «нашою Надією» і той, що отримав згодом її ім’я.

І це призвело до того, що під виглядом гуманної акції, на вулиці країни вийшли ті, хто не мав би.

І справа навіть не в тому, що на волі опинився одіозний екс-голова Львівського апеляційного адмінсуду Ігор Зварич, відомий своїм талантом до «колядництва на мільйони», і не навіть не в колишньому депутаті Вікторі Лозінському, який відбував термін за вбивство, і не в «Докторі Пі» (Андрій Слюсарчук), який, уявивши себе лікарем від Бога, вбив свого пацієнта. Як мінімум, ці люди і їхні провини — відомі. Малоймовірно, що Зварич знову почне «вершити правосуддя», а Слюсарчук — «оперувати».

Але ось що робити з тими 6 тисячами практично нікому не відомих «відкинувшихся», кожен шостий з яких відбував термін за вбивство? Або з іншими 40 тисячами в’язнів, які, за великим рахунком, також можуть скористатися нормами цього закону для свого звільнення.

До речі, за даними МВС майже тисяча звільнених, вже повернулися «додому» (за грати). Статті — різні: умисне вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтування, крадіжки, грабежі, збройні розбої, шахрайство, хуліганство та інші злочини. Більш того, за словами Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, ці цифри показують тільки статистику викритих, мінімум стільки ж залишаються за кадром.

Далі пішло анонсоване нею братання з терористами, воплі про «мир» з анклавом і «майданівців» ОРДЛо, які змучились вбивати українців в боротьбі з Порошенко.

Таке враження, що з появою фігури Савченко на політичному олімпі України, виникло більше запитань, аніж відповідей.