17 Квітня, 2024 9:47 pm

Старт туристичного сезону на Шацьких озерах: чи потрібні відпочивальникам перепустки

Туристам, які приїдуть відпочити на Шацькі озера, не потрібна перепустка від прикордонників відповідно до нещодавніх змін. Про це інформує Шацька селищна рада.

Уже скоро на Шацьких озерах стартує відпочинковий сезон. Власники закладів відпочинку та приватних садиб, а також комунальні служби готуються приймати туристів з усіх регіонів України.

Чи потрібні туристам перепустки під час відпочинку на Шацьких озерах

У Шацькій селищній раді кажуть, що населені пункти та місця масового відпочинку не входять до прикордонної смуги, тому відпочивальники можуть бути спокійні.

“Туристу, який прибуде на відпочинок до Шацької громади, не потрібна перепустка. Але якщо турист захоче прогулятися лісовими масивами Шацького краю, розташованими за межами населеного пункту, то йому необхідно буде виготовити дозвіл на перебування в прикордонній смузі”, – пояснюють у селищній раді.

Загалом всі відпочинкові локації розташовані у населених пунктах, тому до туристів заходи, визначені новою постановою, застосовуватись не будуть.

Про дозвіл на перебування у прикордонній смузі

Раніше у Держприкордонслужбі повідомили, що у березні набув чинності наказ, яким затверджено форму рішень, які дають дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. Зокрема, зміни передбачають введення обмежень щодо вільного в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі (на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону).

Обмеження полягають у необхідності отримання дозволу особами, які планують перебувати у межах прикордонної смуги.

Водночас до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.

Окремо визначено категорію осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно. Зокрема, дозволи не потрібні:

  • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;
  • та інші особи згідно з визначеним переліком.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *