2 Травня, 2024 12:51 am

Шольц пояснив, за якої умови Путін може ухвалити рішення про виведення своїх військ з України

Захід мусить продовжувати підтримувати Україну, яка протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії. Саме така підтримка стане найкращим способом запобігти подальшій ескалації і, зокрема, потенційному збройному протистоянню між РФ та НАТО.

Про це заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи на зустрічі соціал-демократичних партій Європи у Бухаресті, пише Reuters. Політик наголосив: “ефективне стримування” зрештою змусить російського диктатора Володимира Путіна зрозуміти, що він не зможе виграти на полі бою, а відтак – призведе до виведення російських військ з України і завершення війни.

У своєму виступі Шольц наголосив, що Німеччина не припинить надавати підтримку Україні, і закликав робити те саме інші країни Європи. Адже така підтримка, на його думку, може допомогти запобігти Третій світовій війні.

На думку Шольца, найкращим способом запобігти будь-якій ескалації аж до можливої війни між РФ та НАТО є “ефективне стримування”.

“Війна в Україні закінчується в той момент, коли (російський) президент (Володимир) Путін вирішить вивести свої війська. Однак він ухвалить це рішення лише тоді, коли зрозуміє, що не може виграти війну на полі бою”, – переконаний федеральний канцлер Німеччини.

За час повномасштабного вторгнення Росії Німеччина надала Україні військової допомоги на загальну суму близько 28 мільярдів євро – зупинятися на цьому Берлін не збирається і закликає робити те саме уряди інших європейських країн. Водночас Європа має подбати про те, щоб бути готовою захистити саму себе у разі потреби.

“Тому ми більше інвестуємо у власну безпеку та оборону разом як європейці, щоб ніхто не наважився напасти на нас. Це також означає відкинути вузькі власні інтереси та побудувати сильну та справді європейську оборонну промисловість”, – додав Шольц.

Нагадаємо, раніше Шольц звинуватив Макрона у провокуванні Третьої світової через заяви президента Франції про можливу відправку до України військового контингенту. Федеральний канцлер під час Третього форуму Україна – Франція у Парижі також сказав Макрону, що ідею введення до України іноземних військ немає сенсу навіть обговорювати, бо “немає консенсусу” держав і що Німеччина виступає категорично проти такого рішення.

На це президент Франції відповів главі уряду Німеччини досить жорстко, зазначивши, що “у цьому питанні нам консенсус не потрібен”. Він наголосив, що хоче зібрати “групу сміливих держав”, Німеччину бачити серед них він і не очікував.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *