19 Липня, 2024 11:14 am

Примусова мобілізація – це злочин: чого не мають права роботи співробітники ТЦК

ТЦК та СП не мають повноваження на затримання, вкидання громадян в бусики чи автівки. Такі діє є незаконними, та можуть підпадати під статтю ККУ 146.

Про це розповіла в інтерв’ю Українській правді членкиня Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз.

Пакування в бусик військовозобов’язаного може кваліфікуватися як насильне позбавлення волі та викрадення людей. Пані Ірина зазначила, що громадяни мають бути обізнаними у своїх правах. В таких випадках вони зможуть оскаржувати протиправні дії ТЦК та СП.

Якщо це роблять представники від держави – тоді велике питання до правомірності такої держави. Військові перевищують свої повноваження, вони мають право перевіряти документи, а не хапати та затягувати людей, це також стаття 365 Кримінального Кодексу“, – каже чиновниця.

Ірина Фріз вважає що ЦК та СП потрібно забирати з підпорядкування Міноборони. Такі служби повинні бути цивільним.

Військові протиправними діями дискредитують саме військових, а це зараз неприпустимо. Протиправні дії ТЦК та СП можна оскаржувати в адміністративному порядку“, – висловила свою думку пані Ірина.

Члени Комітету з питань безпеки, оборони та розвідки звернулися до Шмигаля, адже порушення відбуваються на рівні Кабміну. Вони аргументують це тим, що виконавча гілка влади своїми постановами на виконання закону про мобілізацію, намагається підзаконними актами перевищити силу норм закону, а це неприпустимо.

В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Не варто забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *